3 najbardziej poszukiwane narzędzia w wypożyczalni sprzętu ogrodniczego

Prace ogrodowe bez odpowiedniego sprzętu albo są wyczerpujące i nie przynoszą oczekiwanych efektów, albo są wręcz niemożliwe. To, jakich urządzeń będziemy potrzebować do opieki nad ogrodem, zawsze zależy od specyfiki konkretnej przestrzeni. Wyróżnić można jednak narzędzia, cieszące się największą popularnością. Na jakie rozwiązania decydują się klienci wypożyczalni sprzętu ogrodniczego?

Narzędzia do przycinania

Gdy patrzmy na ogród, pierwszą rzeczą, na którą zwracamy uwagę, jest to, czy przestrzeń wytwarza u nas wrażenie ładu i porządku. Czasem w magazynach poświęconych projektowaniu ogrodów spotkamy się z ogrodami, które specjalnie są tak zaplanowane, żeby kojarzyć się z dzikością i nieujarzmioną naturą. Żeby osiągnąć taki efekt i jednocześnie nie wpłynąć negatywnie na funkcjonalność ogrodu, trzeba się nieco nagłówkować. Przeważnie zależy nam na tym, żeby przydomowa przestrzeń wyglądała na zadbaną. Największym sojusznikiem w walce o taki efekt są:

  • kosiarki
  • piły łańcuchowe do drewna
  • rębak gałęzi

Z pomocą takich narzędzi można wykonać podstawowe prace, które w największym stopniu wpływają na wygląd ogrodu.

kosiarka

Narzędzia do gleby/uprawy trawnika

Piękny ogród to w dużej mierze zadbany trawnik. Sama kosiarka nie wystarczy, żeby nasza murawa prezentowała się naprawdę pięknie. Przyda się m.in. glebogryzarka. Takie urządzenie spulchnia glebę i jest niezastąpione przy zakładaniu ogrodu. Innym rozwiązaniem, o których warto wspomnieć w tym miejscu, są walce ogrodowe. Z ich pomocą można wyrównać teren, na którym wcześniej położyliśmy trawę w rolkach. Wypożyczenie tego urządzenia dobrze jest rozważyć, jeśli chcemy założyć ogród lub zlikwidować ubytki w murawie. Do pielęgnacji gleby można zastosować również wertykulatory. Ich ostrza wykonują cięcia w glebie na głębokości ok. 5-10 cm. W efekcie gleba jest spulchniona, bardziej napowietrzona, a zbędne korzenie rozcięte.

Narzędzia do uporządkowania opadłych liści

Taką niezastąpioną pomocą każdego ogrodnika (zarówno profesjonalnego, jak i hobbystycznego) jest dmuchawa. Urządzenie generuje silny strumień powietrza, który pozwala usunąć nawet grube warstwy liści. Zazwyczaj dmuchawa kojarzy się z jesiennymi pracami porządkowymi, bo to wtedy problem zalegających liści jest najbardziej widoczny. Z jej pomocą zapanujemy nie tylko nad chaosem panującym na trawniku. Dodatkowo sprzątniemy też liście, które zawędrowały na krzewy iglaste. Dmuchawy przydają się też do usuwania cienkiej warstwy świeżego śniegu, czyszczenia kosiarek, rynien, ogrodzeń, a nawet do osuszania samochodów.

Wypożyczenie sprzętu ogrodowego to przydatna usługa, gdy chcemy dokonać doraźnych prac, sprawdzić, jakiego typu urządzenia sprawdzają się na naszym terenie najlepiej lub akurat borykamy się z awarią własnego sprzętu. Decydując się na taką opcję, zawsze warto zdać się na firmę, która działa na jasnych warunkach (czytelnie określony termin, warunki wypożyczenia) oraz dysponuje urządzeniami w nienagannym stanie technicznym. Właśnie tak działa Dawos z Grodziska Mazowieckiego.

Artykuł opracowała Internetica. Firma proponuje swoim klientom szereg usług z zakresu SEO i marketingu internetowego.

Przedsiębiorstwo istnieje od 2007 roku i, oprócz pozycjonowania, prowadzi kampanie linków sponsorowanych, oferuje usługi związane z remarketingiem i kampanie e-mailingowe. Wzmacnia konkurencyjność swoich klientów, tworząc profesjonalne strony i sklepy internetowe oraz realizując akcje w mediach społecznościowych. Internetica to zespół doświadczonych specjalistów, którzy wciąż zwiększają swoje umiejętności. W efekcie oferta jest cały czas udoskonalana, a odbiorcy usług mogą czerpać korzyści z owocnej współpracy z innowacyjnym partnerem. Internetica zajmuje się obsługą setek klientów, działających m.in. w branży .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *