Stawiamy ogrodzenie działki. Jakie narzędzia warto wypożyczyć aby zaoszczędzić czas

Pierwsze pytanie, które należy sobie zadać, chcą dokonać ogrodzenia działki – to z czego chcemy je wykonać. Z pewnością rozwiązań jest wiele. Jedne będą służyć na lata, jednak wymagają znacznie większych nakładów finansowych, jak również sporej ilości czasu. Inne – uda nam się wykonać samodzielnie, jednak ich trwałość może okazać się niezadowalająca. Jednak to właściciele działki wiedzą najlepiej czego oczekują od przedsięwzięcia ogrodzenia działki! Planując prace warto zastanowić się nad wynajmem sprzętu budowlanego.

Podmurówka, słupki, przęsła…

Ogrodzenia z pewnością będą się od siebie różniły, choćby wyglądem. Jednak zawsze spełniają podobną funkcję. Mają za zadanie ochraniać – przede wszystkim od wtargnięcia niechcianych gości na naszą posesję. Inne funkcje to oczywiście izolacja od sąsiadów oraz przechodniów oraz zabezpieczenie przez hałasem i nieczystościami z ulicy. Najczęściej więc ogrodzenie składa się ze słupków i podmurówki. Te elementy również mogą różnić się materiałem czy wykonaniem, ale szczególne walory estetyczne ma to, co między słupkami, czyli przęsła.  

 

Jednym z najbardziej popularnych ogrodzeń jest siatka. Wszędzie tam, gdzie i tak decydujemy się na posadzenie iglaków oraz w miejscach nie graniczących z frontem działki, czyli reprezentacyjną częścią – wolimy dokonać pewnych oszczędności i zastosować siatkę. Najczęściej kupowana jest w rolce i rozpinana na wcześniej zamontowanych w podmurówce słupkach.

Zrób to sam, czyli jakich narzędzi potrzeba?

Bez znaczenia czy między słupkami znajdą się gotowe przęsła, siatka metalowa, panele czy murki – zacznijmy od podstaw i od tego, jakie narzędzie będą konieczne do ich wykonania!

Agregat prądotwórczy

Podstawową kwestią jest dostęp do energii elektrycznej. Często prace związane z ogradzaniem działki odbywają się na długo przed wykonaniem przyłącza energetycznego. Dlatego też niezbędne może okazać się zdobycie agregatu prądotwórczego. Z pewnością kupno agregatu na kilka dni, podczas których będzie odbywał się montaż ogrodzenia, to kiepski pomysł. Z tego powodu warto rozważyć wynajem agregatu o mocy, która okaże się wystarczająca do zamierzonych prac.

Betoniarka, zagęszczarka, taczki…

 

Wszelkie prace budowlane nie mogą obyć się bez podstawowego sprzętu jakim jest betoniarka. Wykonanie podmurówki ma za zadanie zabezpieczyć teren działki przed niechcianymi gośćmi, którzy mogliby podkopać się pod ogrodzeniem. Niewątpliwie spełnia również aspekt wizualny. Podczas betonowania mogą przydać się chociażby taczki lub zagęszczarki.

Praca z metalem

 

Jeśli w planach mają Państwo zmontowanie metalowego przęsła – pomocny okaże się wszelki sprzęt do pracy z metalami. W ramach wypożyczenia oferujemy spawarki, szlifierki oraz wiertarko-wkrętarki. Warto również przemyśleć zaawansowanie prac, bo być może przydadzą się również różnego rodzaju giętarki – do blachy lub prętów.

Wiele innych…

Betonowe słupki oraz podmurówki zwykło obkładać się choćby klinkierem. Pomocne przy takich pracach okażą się maszyny do cięcia cegły i klinkieru.

W swojej szerokiej ofercie posiadamy również możliwość wypożyczenia takich sprzętów jak:

  • frezarki do betonu,
  • gilotyny do kostki,
  • młotowiertarki i młoty wyburzające, 
  • myjki ciśnieniowe, 
  • niwelatory, 
  • nożyce elektryczne, 
  • pilarki do drewna i wiele innych,
  • oferujemy także usługi minikoparką

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą w celu wypożyczenia sprzętu, który może okazać się pomocny nie tylko w trakcie montażu ogrodzenia, ale również w trakcie innych prac, także tych ogrodowych. A wszystko to w atrakcyjnych i konkurencyjnych cenach.

Zachęcamy do zapoznania się z tematami podobnymi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *