Taśmociągi, taśmociągi budowlane

Wszyscy wiedzą co to są taśmociągi, kojarzą się z górnictwem, przemysłem, ewentualnie z ogrodnictwem. Ciężkie masywne, trudne w transporcie i niewygodne do ustawiania.

Kiedyś używano ich na budowach do transportu cegieł na stropy, ale wyparły je windy i dźwigi. Czy taśmociąg może się przydać na współczesnym placu budowy ?

Jeżeli będzie lekki, mobilny i mocny, zdecydowanie tak.

Wyobraźmy sobie sytuację następującą: przedwojenna kamienica  na Starym Mieście, w piwnicy której chcemy zrobić winiarnię.

Piwnica jest niska, tynki odpadają, trzeba wykuć w ścianach otwory na drzwi, posadzkę należy skuć , pogłębić piwnice przez wybranie ziemi na minimum 1 metr głębokości.  Ziemię, gruz, cegłę, stare tynki, wszystko trzeba wydobyć na powierzchnię do kontenerów i wywieźć .

Przy powierzchni 100 m2 to będzie jakieś 300 do 500 ton . Do dyspozycji mamy strome wąskie schody i małe okienko pod stropem.

Schodami za pomocą wiader, 4 pracowników będzie nosiło ten gruz miesiąc albo dłużej. Jeżeli użyjemy taśmociągu firmy SoRoTo o długości na przykład 8m , możemy to zrobić w 2 dni wrzucając od razu gruz do kontenerów.

Taśmociągi SoRoTo to nowoczesna aluminiowa konstrukcja, zwarta i lekka. Waga wersji 8 metrowej, to tylko 120 kg, szerokość 48 cm, wysokość 23 cm. Mocny 1 fazowy silnik schowany pod taśmą jest jednocześnie rolką napinającą.

Taki taśmociąg można bez problemu wstawić przez niewielkie okienko  do piwnicy, a na zewnątrz ustawić na kontenerze gruzowym. Wrzucany gruz na taśmę w piwnicy, ląduje za chwilę w kontenerze.

Wydajność dzienna to około 350 ton.

To oczywiście nie jedyne zastosowanie tej nowoczesnej maszyny. Oto kilka przykładów :

  • Hala przemysłowa na której  zgromadził się śnieg. Ustawiamy lekki taśmociąg w taki sposób, że że wystaje poza krawędź dachu i wrzucamy śnieg na taśmociąg z całej połaci dachu .
  • Na tarasie domu na 1 piętrze chcemy zrobić  trawnik, potrzebujemy do tego przetransportować kilka ton ziemi i tłucznia.
  • Trzeba podać cegły, zaprawę lub beton przez przeszkodę w postaci muru lub dziury w podłożu.
  • Trzeba wywieźć szlam z głębokiego stawu.

Zastosowań może być wiele, taśmociągi można ze sobą łączyć w długie ciągi.

Są to profesjonalne, nowoczesne maszyny dla firm budowlanych  i dla wypożyczalni.

Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu : http://www.dawos.net.pl/kontakt

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *