Zakładamy trawnik. Jakie narzędzia warto wypożyczyć aby zaoszczędzić sobie pracy

Zakładanie oraz późniejsza pielęgnacja trawnika może wiązać się nie tylko z nakładem czasu, ale również z wieloma nakładami finansowymi, jakie należy ponieść w celu kupienia sprzętu. W takim wypadku doskonałym rozwiązaniem może okazać się wypożyczenie sprzętu, które staje się coraz bardziej popularne. W przypadku chęci stworzenia trawnika i pielęgnacji ogrodu nie należy oszczędzać na narzędziach, dlatego koszty wypożyczenia mogą stać się znacznie atrakcyjniejsze, niż zakup sprzętu na własność, którego koszt to nawet kilkanaście tysięcy złotych. Zakładamy trawnik. Jakie narzędzia warto wypożyczyć, aby zaoszczędzić sobie pracy?

Jak wybrać odpowiednie narzędzia?

Wybierając narzędzia do założenia i późniejszych czynności pielęgnacyjnych należy kierować się swoimi możliwościami finansowymi. W przypadku niewielkich ogrodów stosowane są zazwyczaj narzędzia ręczne, dzięki którym praca staje się szybka i przyjemna. Właściciele nieco większych posesji mogą mieć problemem z utrzymaniem trawnika w dobrej kondycji, a ogrodu w doskonałym wyglądzie. W takim przypadku korzystne okazuje się wypożyczenie sprzętu ogrodniczego. Bezcelowe okazuje się kupowanie sporej ilości narzędzi do pielęgnacji.

Narzędzia służące do przekopywania, wyrównania czynności porządkowych

Szpadel, który zakończony jest owalnym końcem to podstawa w przypadku zakładania ogrodu oraz trawnika. W założeniu trawnika, którego powierzchnia będzie duża, pomoże glebogryzarka, która jest nieodłącznym narzędziem podczas tego typu prac. Przydatne mogą okazać się również grabie, które służą nie tylko do zagrabiania liści, ale również do wyrównywania trenu. W przypadku usuwania liści dużo szybciej pracę wykonają profesjonalne dmuchawy do liści, które można wypożyczyć za niewielkie pieniądze.

Narzędzia stosowane do wysiewu

Bardzo wygodne podczas tworzenia trawnika mogą okazać się siewniki do trawy, dzięki którym proces siania może skrócić się o połowę. Tego typu narzędzia również można wypożyczyć, dzięki czemu proces sadzenia stanie się szybki i przyjemny. Najwygodniejsze w użyciu są wysiewniki w kształcie wózka, które można bardzo łatwo przemieszczać z miejsca na miejsce. Zapewniają one równomierny wysiew.

Narzędzia do równania podłoża

Równanie podłoża to nierzadko proces żmudny. Zakup walca trawnikowego jest bardzo drogi, dlatego zaleca się jego wypożyczenie. To sprzęt, który po skończonym procesie siania zostałby umieszczony w pomieszczeniu gospodarczym i byłby nieużywany w późniejszym czasie. Wał stosowany jest najczęściej dwa razy. Pierwsze użycie to przekopanie podłoża jeszcze przed wysiewem. Po każdej ziemie zalecane jest również wałowanie podłoża, aby było ono równe, a trawa miała możliwość swobodnego wzrostu. Biorąc pod uwagę częstotliwość użytkowania tego sprzętu, jego zakup nie będzie ekonomicznym rozwiązaniem.

Narzędzia do koszenia i pielęgnacji

Niezbędne narzędzia do pielęgnacji ogrodu to oczywiście:

  • kosiarki spalinowe,
  • dmuchawy do liści,
  • grabie,
  • szpadle,
  • sekatory.

Dzięki kosiarce spalinowej bardzo szybko można odmienić wygląd swojego ogrodu. Dmuchawy do liści pomogą usunąć nadmiar liści zwłaszcza z dużych powierzchni. Sezonowo przydają się również rębaki do gałęzi oraz piły łańcuchowe do drewna, kiedy konieczne jest pocięcie drewna na opał.

Czy wynajem sprzętu ogrodniczego się opłaca?

Wynajem sprzętu to wysoce opłacalne posunięcie. Dzięki temu można zaoszczędzić sporą ilość pieniędzy. Po zakończonych pracach wyczyszczony sprzęt wystarczy oddać i nie trzeba martwić się jego późniejszą konserwacją oraz przechowywaniem.

Jeśli wraz z budową przydomowego trawnika planują Państwo także budowę ogrodzenia, to warto skorzystać z lokalnej wypożyczalni sprzętu budowlanego. Nieodzowne wydaje się mieszadło zapraw gotowych oraz usługi minikoparką w celu wykopania rowu pod fundamenty ogrodzenia. Zapraszamy do wizyty w naszej firmie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *